CAPTIONS
 • EURO-LIFT 2016 - moving on up!
 • World Leading Trade Fair Interlift With A New Exhibitors Record And Considerable Increase In Space
 • Metroplast Cares About Russian Market
 • Merih Asansör Seeks Domination In Russian Market
 • Flooded With Visitors At Russian Elevator Week
 • On The Back Of Russian Elevator Week
 • Turkish Elevator Industry Grows Each Passing Day
 • “World SME Forum Comes With An Ambitious Agenda”
 • Action Plan Signed Between Turkish And Russian Businessmen
 • Private Sector Should Become More Participating In International Organizations
 • Vital Elevator Export Manager YAKUP ÜNALMIŞ "We reached 15 percent export rate in a year"
 • Fupa Lift and Alberto Sassi are celebrated their 20th anniversary of association
 • Adalift Elevator General Manager SAADAT JAZAYERI Arian Elevator Vice General Manager AMİR BAHRAM DARAEİ Arian Elevator Factory Manager DAVOOS KHALAJİ "
 • CNR Holding Manager in Iran FARAH TAGHİPOUR "Iranian Companies has announced their participation in Liftex Eurasia Elevator Fair"
 • "ISEEI is giving direction to the Iranian lift sector" RAHIM EDRISI, The Vice President of Iran Elevator Union (ISEEI) IRAJ NIYAZI, The Chairman ISEEI Insurance, Welfare and Public Order Committee
 • We took our place in Iran Elevator Fair
 • Kleemann toured its customers in its factory in Greece
 • «RUSSIAN ELEVATOR WEEK» Best novelties. Main trends. Qualifi ed visitors
 • Turkish Republic Science Industry and Technology Minister Fikri IŞIK: "Turkey will produce with high technology"
 • Turkish and Russia Elevator Sector
 • INELEX 2014 Brought Professionals Together In İzmir
 • The International Lifts Exhibition EURO-LIFT is held at the end of October in Targi Kielce. EURO-LIFT is the only business exhibition in this part of Europe
 • Lift Balkans 2014 Uluslararası Asansör ve Yürüyen Merdiven Fuarı
 • Sanayi Bakanlığı, 2012 Yılı LIFTVISION Yıllık Kontrol İstatistiklerini Değerlendirdi.
 • Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Yerli Ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarımızı Harekete Geçirdik
 • İhracatın Ve Kriz Yönetiminin Yeni Enstrümanı 'KÜMELENME'
 • Bakan Nihat Ergün Küresel Anlamda Güçlü ve Tanınmış Bir Marka Olmanın İlk Şartı, Güçlü Bir Yerel Marka Olmaktan Geçer
 • Türkiye Dönüşüyor Cevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 20 yıl surmesi planlanan Kentsel Donuşum Surecinde 7 milyon konutu donuşturmeyi planlıyoruz
 • İnşaat Sektöründe Dev Buluşma
 • TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Zenginleşme yolunda sihirli sözcük İŞBİRLİĞİ
 • SİM-DER üye müteahhitlerini, Abant'ta düzenlediği kampta bir araya getirdi
 • BİM-FED, sektör sorunlarının çözümü için Siyasi Partileri ziyaret ediyor
 • BİM-FED'den ‘İnşaat Sektöründe Enerji Verimliliği’ Toplantısı
 • 'Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi' İller Bankası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi
 • 90 Bin Yapı Müteahhidi İMKON’da Birleşti
 • Türkiye Dönüşüyor Cevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 20 yıl surmesi planlanan Kentsel Donuşum Surecinde 7 milyon konutu donuşturmeyi planlıyoruz

  T.C. Cevre ve Şehircilik Bakanlığıolarak, yeni isminiz ve yeni gorevinizde hedefleriniz nelerdir?  

  Cevre ve şehircilik alanında genişbir gorev yelpazesine sahip olan Bakanlığımız, halkın hayat kalitesini sağlıklıve planlıbir bicimde artırmayıve cevresel şartlar konusunda refahıen ust seviyelere taşımayıamaclamaktadır. Bu sebeple yaşanabilir cevre, marka şehirler, kentsel donuşum uygulamaları, yapıstokunun iyileştirilmesi ve afete duyarlıbir Turkiye oluşturmak temel hedefl erimizdendir. Sosyal donatılarla bezenmiş, meydanlarıolan, rahat ulaşımıolan, doğal afetlere dayanıklı, modern hayatın gerektirdiği şehirler oluşturulacaktır. Ulkemizde carpık yapılaşma ve duzensiz yerleşmelerden planlı, sağlıklıve guvenli yerleşmelere gecişin bir aracıolan kentsel donuşum ihtiyacıonem ve aciliyet arz etmektedir. Tum şehirlerimizde afet riskli alanlar tespit edilecek ve bu bolgelerde kentsel donuşum faaliyetlerine başlanılacaktır. Yerleşmelerin tehlike haritalarıve risk değerlendirmesi yapılacaktır. Kentlerin denetimsiz ve plansız gelişmesi sonucunda gunumuzde duzensiz, sağlıksız, afet riski bakımından guvenli olmayan, kentsel teknik ve sosyal altyapıdan yoksun, kentsel alanlar ve yapıstoku ortadan kaldırılacaktır. Bu bağlamda ozellikle ulkemizde yaşanma olasılığıyuksek olan deprem, sel gibi doğal olayların şehirlerimiz uzerindeki etkisi en aza indirgenmişolacaktır.  

  Bakanlık olarak yapı& inşaat sektorunde ortaya koyacağınız yeni projelerinizden bahseder misiniz? 2012 faaliyetleri ve yılsonu hedefleriniz nelerdir?  

  Şu an Bakanlığımız ve ulkemizin en onemli projelerinden biri; Afet Riski Altındaki Alanların Donuşturulmesi Hakkında Kanun kapsamında, afetler sonucu bir daha can kaybıyaşanmamasıicin, afet riski altındaki alanlar ile bu alanlar dışındaki riskli yapıları, sağlıklıve guvenli yaşam cevrelerine donuşturmektir. Donuşum oncelikle birinci derece deprem kuşağında yer alan ve nufus yoğunluğu fazla olan illerden başlayacaktır. Bu kapsamda, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve İzmir gibi illerimiz birinci derece deprem kuşağında bulunmalarıve nufus yoğunluğu nedeni ile oncelikli iller olup, fay hatları, sel ve heyelana maruz bolgeler gibi afet risklerinin fazla olduğu alanlar tespit edilecek ve uygulamalara tespitler doğrultusunda başlanacaktır. Uygulama aşama aşama ulke sathına yayılacaktır. Turkiye’de Kentsel Donuşum sureci yaklaşık 20 yıl olarak planlanmaktadır. Takriben 19 milyon konut stoku olan Turkiye’de riskli yapılar belirlendikten sonra, yaklaşık 7 milyon konutun donuşmesi planlanmaktadır.  

  Turk yapı& inşaat sektorunun ciddi bir atakta olduğu bu donemde; hukumetimizin yeni “ Afet Yasası”nıkabul ederek, Kentsel Donuşum Projelerini hayata gecireceğini biliyoruz. Sayın Bakanım, Kentsel Donuşum Projeleri hakkında bize bilgi verebilir misiniz?  

  Kanun kapsamında, zemin yapısıveya uzerindeki yapılaşma sebebiyle can ve mal kaybına yol acma riski taşıyan riskli alanlar ile ekonomik omrunu tamamlamışolan ya da yıkılma veya ağır hasar gorme riskli yapılar belirlenecektir. Riskli alan calışmaları, onemine ve onceliğine binaen oncelikle birinci derece deprem bolgelerinde yer alan iller ile ikinci derece deprem bolgelerinde yer almakla beraber acil risk taşıyan yerlerden başlayacaktır. Riskli alanlara ait tespitler oncelikle ilgili belediye ve idarelerce yapılacaktır. Kanun uygulamalarıkapsamında afetler karşısında yeterli dayanımısağlayamayacak olan binalar da tespit edilecektir. Riskli binalara ait tespitler oncelikle vatandaşlar tarafından, Bakanlıkca lisanslandırılan kuruluşlara yaptırılacaktır. Bu tespitler vatandaşlarca yapılmazsa Bakanlık resen yapacaktır. Turkiye’de yaklaşık 7 milyon konutun depremlere dayanıksız olduğu tahmin edilmektedir. Bu konutların yıkılıp yeniden yapılmasıile Turk yapıve inşaat sektorunde ilave bir buyume sağlanacaktır.

  Kentsel Donuşum Projeleri ne amacla, hedefle ve nerelerde yapılacaktır ve ortaya konan surecte hedeflerinizden bahseder misiniz?

  Yasanın amacı, afetler sonucu bir daha can kaybıyaşanmamasıicin, afet riski altındaki alanlar ile bu alanlar dışındaki riskli yapıları, sağlıklıve guvenli yaşama cevrelerine donuşturmektir. Turkiye’de Kentsel Donuşum sureci 1, 2, 5, 10 ve 20 yıllık eylem planlarıdahilinde yaklaşık 20 yıl olarak planlanmaktadır. Yaklaşık 19 milyon adet konut stoku olan Turkiye’de riskli yapılar belirlendikten sonra, yaklaşık 7 milyon konutun donuşmesi planlanmaktadır.

  Yapı& inşaat sektorunde onemli bir paya sahip, kimi bolgelerde ki yapılarda da zorunlu hale getirilen LIFTVISION sektoru hakkında ki faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

  Bakanlığımızca hazırlanan “PlanlıAlanlar Tip İmar Yonetmeliği”nde konutlar da LIFTVISION uygulama esaslarına ilişkin detaylar verilmiştir. Bu yonetmeliğe gore 5 kat dahil daha fazla kat adetine sahip olan yapılarda, tum katlara hizmet veren LIFTVISION yapılmasızorunludur. Engellilerin yaşam standardınıartırmak icin ulaşılabilirlik stratejisi ve eylem planları, bina tasarımında ozurlu LIFTVISIONlerinin mevzuat cercevesinde uretici ve tasarımcıya sorumluluklar yuklemektedir. Bakanlığımızca yayınlanan Yangından Korunma Yonetmeliği’nde, yangın surecinde kullanılmak uzere ‘acil durum LIFTVISIONunun’ yapımızorunlu hale getirilmiştir. Yapılacak LIFTVISIONun teknik vasıfl arı, Yangın Yonetmeliğinde tanımlanmışve yangın suresince engellilerin tahliyesi icin bu LIFTVISIONlerden faydalanılmasıhususu hukmedilmiştir. LIFTVISION sektorunde zamana bağlıolarak cok ciddi teknik gelişmeler olmuştur. Bu gelişmeler sayesinde yuksek binalarda tesis edilecek yangın LIFTVISIONu imalatıhususunda sektor somut olarak cozum onerileri sunmaktadır.

  Ozellikle teknoloji ve kalitede Avrupa standartlarınıyakalayan Turk LIFTVISION ureticilerimiz hakkında neler soyleye bilirsiniz?

  Bilindiği uzere ulkemizde afet riski olan bolgelerde cok sayıda riskli yapılar bulunmaktadır. Bu binalar yıkılarak yerine yuksek katlıcevreye duyarlıbinalar yapılmasıplanlanmaktadır. Bakanlığımızca bunun yasal alt yapısıoluşturulmuştur. Bu bolgelere eskiye nazaran daha yuksek katlıbinalar yapılacağıduşunulduğunde, LIFTVISION ihtiyacında artışsoz konusu olacaktır. Bu durumdan LIFTVISION sektoru olumlu bir şekilde etkilenecektir. Turkiye’de LIFTVISION ureticisi fi rmaların ihracat ve ithalat verilerine baktığımızda ihracatımızın, ithalatın uzerinde olduğunu gozlemliyoruz. Bu tespit ile, yerli LIFTVISION ureticisinin, dunya LIFTVISION sektorundeki piyasa hakimiyeti yonuyle, olumlu sayılacak bir seviyede olduğu gorulmektedir. Bu husus sevindiricidir. Bilindiği uzere ulkemiz Avrupa Birliği’ne aday ulkedir. Bircok konuda olduğu gibi LIFTVISION sektorunun de AB standartlarına uyumu soz konusudur. Gelişmeler takip edildiğinden, bu konuda Bakanlığımızın payına duşen calışmalar, kısa surede yapılmaktadır. Bu nedenle, Bakanlığımızın gorev alanına giren konulardan dolayı, sektorun mağduriyet yaşamasısoz konusu değildir. Esasen devletin konu ile ilgili diğer kurumlarıbu konuya hassasiyet gostermektedir. LIFTVISION ureticilerimiz enerjiyi daha etkin kullanarak, piyasada daha iyi rekabet koşullarıyakalayabilmektedir. Eski LIFTVISIONlerin de enerji yonunden iyileştirilmesi gerektiği hususunu hatırlatmak isterim.

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın, “LIFTVISION Sektor Raporu 2012” de yaptığıacıklamada; Turk LIFTVISION sektorunun yukselişinin onlenemeyeceği belirtilerek bunun nedeni Kentsel Donuşum Projelerine bağlanmaktadır. Kentsel Donuşum Projeleri, yerli LIFTVISION firmalarıacısından onemli bir beklentiye sahne olmaktadır. Sizin bu konuda ki goruşleriniz nelerdir? 

  LIFTVISION sanayisinin, Avrupa ulkelerine mevzuat yonunden uyumlaştırma calışmaları, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca, uygun uretim ve rekabet koşullarınısağlamak icin, başarılıcalışmalar yapılmaktadır. Kentsel donuşum kapsamına alınan binaların tamamına yakınıaz katlı, gecekondu ve eski yonetmeliklere gore yapılmışLIFTVISIONsuz binalardır. Yeni binalar gunumuz mevzuatına gore yapılacağından, buna bağlıolarak LIFTVISION ihtiyacıartacaktır. Ayrıca onumuzdeki donemde LIFTVISIONlerin periyodik kontrolu ve işletmesi gibi işalanlarında artışda soz konusu olacaktır. 

  Sayın Başbakanımızın ozellikle yerli uretim kullanılmasıkonusunda talimatlarıbulunmaktadır. Siz, Kentsel Donuşum Projelerinde, yerli uretimin desteklenmesi adına bir karar aldınız mı? Bu kararınız LIFTVISION sektorunu etkileyecek mi?

  Kentsel donuşum surecinde tum yapısektoru gibi yerli LIFTVISION sektorunde de olumlu gelişmeler olabilecektir. LIFTVISION sektoru hızla gelişen ve buyuyen bir sektordur. Ozellikle son yıllarda LIFTVISION sanayisine ait ihracat verilerimizdeki onceki yıllara ait oran ve urun ceşitliliği değerlendirildiğinde sektorun olumlu seyir icinde olduğu sevindiricidir. İhracatın fazla oluşu, yurtdışında ulkemizde uretilen LIFTVISIONlerin tercih edildiğini gostermektedir. Tercih nedeni, LIFTVISION teknolojisinin gelişmişve ekonomik olmasıdır. Aynınedenlerden dolayıyerli LIFTVISIONler ulkemizde de tercih edilmektedir.

  Ozellikle sektorun yaşadığısorunlar ve cozum onerileri konusunda paylaşa bileceğiniz bilgiler nelerdir?

  Yerli ureticilerimiz Ar-Ge calışmalarıyapıp, dunya ulkeleri ile hem kalitede hem de maliyette yarışyapabilmek icin gayret gostermelidir. Sektorun; iyileşmesi ve sanayisinin gelişmesi icin, kamu sektoru ve hatta diğer yapısektorleri ile koordineli olarak calışmasıgerekmektedir. Sektor ekonomisinin sağlıklıcanlanmasıicin eğilimler bu yonde olmalıdır. Hatta LIFTVISION sanayisi gelişmelerin gozlemlendiği muze yapımınıda duşunmelidir.

  Sayın Bakanım, bize zaman ayırdığınız ve değerli goruşlerinizi paylaştığınız icin teşekkur ederiz.

  why my husband cheated on me why would my husband cheat why would my husband cheat
  reasons why husband cheat women cheat on their husbands affairs with married men
  adult intimate stories open preteens having sex stories
  prescription drugs discount card read online coupons for walgreens
  online pharmacy coupons walgreens print photos drug discount coupon
  why married men cheat sde.sdeblog.natchcloud.com My husband cheated on me
  avodart pill lasix acyclovir pill
  amoxicillin blogs.visendo.de cephalexin 500mg
  levaquin 500mg read zovirax 200mg
  acyclovir 800mg thyroxine 50mcg propranolol
  2015 cialis coupon open lilly coupons for cialis
  viagra discount coupon floridafriendlyplants.com discount card for prescription drugs
  prescriptions coupons click free prescription cards discount
  drug coupons codesamples.in prescription coupon
  aldactone 100 mg tablete aldactone 100 mg tablete aldactone 100 mg tablete
  risperdal effets secondaires click risperdal notice
  naproxene open naproxen kruidvat
  arcoxia 90 cena open arcoxia 120 mg
  cialis femchoice.org cialis coupon
  nortriptyline tablet harshpande.net nortriptyline nedir
  viagra effet viagra femme viagra maroc
  viagra effet viagra femme viagra maroc
  free cialis coupon 2016 evans.com.mx discount prescription drug card
  zyrtec dosage for adults zyrtec ingredients list zyrtec ingredients vs benadryl