CAPTIONS
 • EURO-LIFT 2016 - moving on up!
 • World Leading Trade Fair Interlift With A New Exhibitors Record And Considerable Increase In Space
 • Metroplast Cares About Russian Market
 • Merih Asansör Seeks Domination In Russian Market
 • Flooded With Visitors At Russian Elevator Week
 • On The Back Of Russian Elevator Week
 • Turkish Elevator Industry Grows Each Passing Day
 • “World SME Forum Comes With An Ambitious Agenda”
 • Action Plan Signed Between Turkish And Russian Businessmen
 • Private Sector Should Become More Participating In International Organizations
 • Vital Elevator Export Manager YAKUP ÜNALMIŞ "We reached 15 percent export rate in a year"
 • Fupa Lift and Alberto Sassi are celebrated their 20th anniversary of association
 • Adalift Elevator General Manager SAADAT JAZAYERI Arian Elevator Vice General Manager AMİR BAHRAM DARAEİ Arian Elevator Factory Manager DAVOOS KHALAJİ "
 • CNR Holding Manager in Iran FARAH TAGHİPOUR "Iranian Companies has announced their participation in Liftex Eurasia Elevator Fair"
 • "ISEEI is giving direction to the Iranian lift sector" RAHIM EDRISI, The Vice President of Iran Elevator Union (ISEEI) IRAJ NIYAZI, The Chairman ISEEI Insurance, Welfare and Public Order Committee
 • We took our place in Iran Elevator Fair
 • Kleemann toured its customers in its factory in Greece
 • «RUSSIAN ELEVATOR WEEK» Best novelties. Main trends. Qualifi ed visitors
 • Turkish Republic Science Industry and Technology Minister Fikri IŞIK: "Turkey will produce with high technology"
 • Turkish and Russia Elevator Sector
 • INELEX 2014 Brought Professionals Together In İzmir
 • The International Lifts Exhibition EURO-LIFT is held at the end of October in Targi Kielce. EURO-LIFT is the only business exhibition in this part of Europe
 • Lift Balkans 2014 Uluslararası Asansör ve Yürüyen Merdiven Fuarı
 • Sanayi Bakanlığı, 2012 Yılı LIFTVISION Yıllık Kontrol İstatistiklerini Değerlendirdi.
 • Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Yerli Ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarımızı Harekete Geçirdik
 • İhracatın Ve Kriz Yönetiminin Yeni Enstrümanı 'KÜMELENME'
 • Bakan Nihat Ergün Küresel Anlamda Güçlü ve Tanınmış Bir Marka Olmanın İlk Şartı, Güçlü Bir Yerel Marka Olmaktan Geçer
 • Türkiye Dönüşüyor Cevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 20 yıl surmesi planlanan Kentsel Donuşum Surecinde 7 milyon konutu donuşturmeyi planlıyoruz
 • İnşaat Sektöründe Dev Buluşma
 • TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Zenginleşme yolunda sihirli sözcük İŞBİRLİĞİ
 • SİM-DER üye müteahhitlerini, Abant'ta düzenlediği kampta bir araya getirdi
 • BİM-FED, sektör sorunlarının çözümü için Siyasi Partileri ziyaret ediyor
 • BİM-FED'den ‘İnşaat Sektöründe Enerji Verimliliği’ Toplantısı
 • 'Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi' İller Bankası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi
 • 90 Bin Yapı Müteahhidi İMKON’da Birleşti
 • İnşaat Sektöründe Dev Buluşma

  Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (BİM-FED) öncülüğünde bir araya gelen inşaat sektörü temsilcileri, sektörde yaşanan sorunları konuştu. Düzenlenen toplantıda sektörel sorunların çözümü ve inşaat sektörünün gelişimi için ortak hareket edilmesi gerekliliği vurgulanarak, inşaat sektörünün farklı alanlarında faaliyet gösteren meslek kuruluşlarının katılımıyla ortak bir çalışma platformu oluşturulması kararlaştırıldı.    

  İnşaat sektörünün değişik kalemlerini oluşturan sivil toplum kuruluşları temsilcileri bir araya gelerek, inşaat sektörünü değerlendirdi. BİM-FED öncülüğünde Ankara Ramada Otel’de buluşan sektör temsilcileri, kendi sektörlerinde yaşanan sorunlara değinerek, açıklamalarda bulundular. Yapılan toplantıda ortak sorunların altı çizilirken çözüm önerileri tartışıldı. Toplantıda, inşaat sektörünün geleceği ve yaşanan sorunların ortak bir platformda çözülebilmesi adına, birlikte hareket edilmesi kararı alındı.

  Ankara Ramada Otel’de düzenlenen toplantıya; BİM-FED Genel Başkanı Mustafa Şahin, Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkanı H. Ali Taylan, Ankara Hazır Beton Üreticileri Derneği Başkanı Yavuz Işık, Tesisat Mühendisleri Derneği Başkanı Gürkan Arı, Bims Sanayicileri Derneği (BİMSADER) Başkanı Seyit Koca, Yapı Denetim ve Deprem Mühendisliği Derneği Başkanı Nazmi Şahin, Anadolu Asansörcüler Derneği Başkanı Hakan Başkaraağaç, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni temsilen Abbas Demirbaş, Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği’ni temsilen Buket Çopuroğlu, Doğal İzolasyon Malzemeleri Üreticileri Derneği’ni temsilen Cihan Ongun, BİM-FED Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişkiler Komisyonu’ndan BİM-FED Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Özmen, İbrahim Buğdaycı, Cafer Acar, Yönetim Kurulu Üyeleri Doğan Sandalcı, Dilaver Eker ve Fevzi Yaman katıldılar.

  Toplantının açılışında bir konuşma yapan Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (BİM-FED) Genel Başkanı Mustafa Şahin, inşaat sektörüne hizmet eden kuruluşların bir araya gelerek bir platform oluşturması gerekliliğine dikkat çekerek, “Bizler, bir inşaatın bitimi ve satışına kadar bir arada çalışan tüm sektörlerin birleşerek, inşaat sektörünün sorunlarının birlikte tespit edilmesi, çözüm yolları ile ilgili yapılan çalışmaların ortak bir platformda toplanarak ilgili kurum ve kuruluşlara ortak deklare edilmesinin daha verimli olacağına inanıyoruz. Bu nedenle de ortak bir platformda buluşulması gerektiğini düşünüyoruz. Bu birlikteliğin inşaat sektörünün tüm bileşenlerine önemli katkılar sağlayacağını biliyoruz. Bugüne değin birbirimizi çeşitli nedenler ile hep rakip olarak gördük. Fakat aynı sektörde aynı amaçlar için mücadele eden sivil toplum kuruluşlarının ortak hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Şu anda oluşturduğumuz Konfederasyon ile müteahhitler arasında birliktelik sağladık. Neden inşaat sektörünün diğer bileşenleri ile de ortak hareket etmeyelim? Niye sorunlarımızı tek ses olarak duyurmayalım? Diyerek bir çalışma başlatarak sizleri davet ettik ve düşüncemizi sizler ile paylaşmak istedik. Sizlerin de görüşlerini alarak neler yapabileceğimize karar vermek istiyoruz. Resmi kurumlar sektörümüz hakkında kararlar alırken bizlere danışmıyorlar. Federasyonumuzun bu anlamda çeşitli girişimleri oldu. Bir takım gelişmeler de kat ettik. Fakat sizlerin de özellikle bağlı bulunduğunuz oda ve meclislerde aktif rol almanız ve sektörümüz adına alınacak kararlara görüş bildirmeniz gerekiyor. Bizim kendimizi iyi temsil edebilmemiz için güç birliği içerisinde olmamız gerekiyor. Yapacağımız iş birliği asla menfaat amaçlı veya siyasi bir işbirliği değildir. Burasının tamamen bir meslek örgütü olmasını ve mesleğimizi temsil etmesini istiyoruz. Sivil toplum kuruluşları AB uyum yasaları çerçevesinde her geçen gün Türkiye’de daha da önemli bir hale geliyor. Bu nedenle üzerimize düşenleri yapmamız gerekiyor. Davetimizi kabul ederek sektörel çalışmalara olan hassasiyetinizi gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

  BİM-FED Genel Başkanı Mustafa Şahin’in ardından söz alan Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Başkanı Gürkan Arı ise İhracatçılar Birliği’nde ve TOBB bünyesinde İklimlendirme Meclisi adı altında kurulan bir yapıda kendilerinin sektör adına çalışmalar yürüttüklerini ve çok da başarılı işlere imza attıklarını dile getirerek, “Durum tespitini çok iyi yapmamız gerekiyor. Müteahhitlik mesleği ciddi anlamda kan kaybediyor. Dünyada, Türkiye Müteahhitlik Sektörü çok iyi durumda. Bu durum vesilesi ile biz önemli ekonomik getiriler elde ediyoruz. Bizim pazar olarak çevre ülkelerde ciddi kayıplarımız var. İçerde ise sektör olarak gelişme kaydedemiyoruz. Daha önce yurtdışında müteahhitlik yapan ve kar elde eden firmalar farklı sektörlere kaydı. Eski firmalar kar elde edemez veya batar hale geldi. Müteahhitlik sektörü eskiden başkasının parasıyla iş yapardı. Şimdi durum farklı. Karlılık çok düştü. Sektörün kredilibitesi yerlerde sürünüyor. Yap-sat müteahhitliği, bu ve buna benzer sebepler ile neredeyse bitti. TOKİ haksız rekabet koşullarında müteahhitlik mesleğini baltaladı. Ayrıca kullandığı malzemeler çok kalitesiz. Piyasada TOKİ malzemesi diye bir tabir çıktı. TOKİ tipi boya, kapı, dolap v.b. diye. Bu kalitesizlik ile sektörü bir yere taşımanız imkansız. Bu sektörü geliştireceksek sadece iç piyasaya değil dışarıya da iş yapmalıyız. Ama bu kalitede değil. Sektörümüzün geleceği ile ilgili resmi kurumlar ile yaptığımız görüşmeler masada kalıyor. Birlikte olmakta sektörümüzün geleceği adına çok ciddi fayda var. Müteahhitlik mesleği barındırdığı istihdam ve verdiği vergiler göz önüne alındığında çok büyük bir güç. Fakat bu güç kimse tarafından dikkate alınmıyor. Bizim hem kaliteyi arttırarak hem de bir takım çalışmalar ile sektörü geliştirmemiz gerekiyor.” dedi.

  Ankara Hazır Beton Üreticileri Derneği Başkanı Yavuz Işık, toplantıda yaptığı konuşmada; “Türkiye’de 20 milyon konut değiştirilmek üzere. Burada inşaat müteahhitlerine çok önemli bir rol düşüyor. En önemli husus sektörümüzün yasalar ile desteklenmesi. Sektör meclislerinde bizim adımıza alınan kararlara müdahil olmamız gerekiyor. Aksi takdirde bugüne kadar gelen sorunlar devam edecektir. Meslek eğitimi ve bilgi birikimi olmadan herkes sektöre girebilmektedir. Bu ülkede konutlar yenilenecekse, bunu ehil insanların, mesleğinde tecrübeli insanların yapması ve bu paraların heba edilmemesi gerekiyor. Dolayısıyla denetimin ön plana çıkması ve gerekli yasal düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Müteahhitlerimizin gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yaptığı onca başarılı projeye rağmen kanatları kırık. Siyasi arenadan diledikleri desteği alamıyorlar. Finans kuruluşları ise diğer sektörlere tanıdığı imkânları müteahhitlerimize tanımıyor. Buna rağmen ellerinden geleni yapıyorlar. Başlarına bir şey geldiği zaman müteahhitlerimiz yanında kimseyi bulamıyor. Lokal sorunlarımızın başında da arsa paylarının yüksekliği geliyor. Bugün dünyanın en gelişmiş ülkelerinde arsa bedelleri yüzde 20’yi geçmiyor. Ancak Ankara’da ve diğer birçok ilde arsa payları yüzde 50 ve üzerine bir miktar para şeklinde belirleniyor. Bu oranla başarı elde etmek oldukça zor. Yaşanan tabloda bu görüntüler başarısızlığın nedenlerini oluşturuyor. Yanlışların ve sektördeki sorunların fakındayız. Ancak bunların çözüme kavuşturulması konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Bu noktada böyle oluşumlara ihtiyacımız var diye düşünüyorum.”

  Bims Sanayicileri Derneği Başkanı Seyit Koca ise Bims sektöründe yaşanan sorunlara değinerek çeşitli saptamalarda bulundu. Sektörde kayıt dışı çalışanların fazlalığına dikkat çeken Koca, yaşanan denetimsizliği dile getirdi. Koca, fiyatların her geçen gün düştüğünü buna bağlı olarak da kalitenin aranmadığını söyledi. Kayıt dışı çalışan merdiven altı firmalar ile yaşadıkları mücadeleyi anlatan Seyit Koca; “Denetimsiz, merdiven altı üretilen ürünler ülkemize zarar veriyor. Fiyat bazlı çalışan birçok firmamız var. Kalite her geçen gün düşüyor. Biz bunlar ile mücadelede oldukça zorlanıyoruz. Devletimiz bu konuda bize destek olmalı. İnşaat sektöründen söz etmemiz gerekiyorsa ben altyapı sorunlarına değinmek istiyorum. Ödenen harçlar ve yapılan yatırımlar sonucu inşaatların tamamlanmasına rağmen altyapı sorunları yaşıyoruz. Tamamlanan inşaatlarımız yıllarca altyapı çalışmalarını bekliyorlar. İmara açılan bölgelerin öncelikle altyapı çalışmalarının tamamlanması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

  Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği’ni temsilen toplantıya katılan Buket Çopuroğlu ise, inşaat sektöründe yapılan çalışmaların farklı sektörlerdeki menfaat çatışmaları nedeniyle göz ardı edildiğini, ülke menfaatinin arada unutulduğunu söyledi. Buket Çopuroğlu yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “Burada önemli olan sesimizi doğru bir şekilde nasıl duyurabiliriz ve kendimizi ülke menfaatlerini gözetecek şekilde nasıl anlatabiliriz? Binalarımız kalıcı bir yapıya sahip. Müteahhitlerimiz kullanacakları malzemelerde öncelikle fiyata bakıyorlar. Kaliteye önem veren çok az. Yaşanan rekabet fiyat odaklı. Bu her sektörde yaşanan sorunların başında geliyor. Ürünler kullanılırken belgelerine bakılmalı. Kaliteli ürünler tercih edilmeli. Kayıtdışı veya merdiven altı çalışanlara destek verilmemeli. Enerji verimliliği sağlanacak binalarda inovatif ürünler tercih edilmeli. Bu ve buna benzer sorunlarımızda platform olarak sesimizi duyuracak olursak başarılı olabileceğimizi düşünüyorum. “

  Asansör sektörünü temsilen toplantıda yer alan Anadolu Asansörcüler Derneği Başkanı Hakan Başkaraağaç asansör sektörünün genel bir değerlendirmesini yaparak, Türkiye’de firma kurmanın ve haksız rekabet koşullarında kalite ve profesyonellikten uzak yapılanmaların tüm sektörlere zarar verdiğini vurguladı. Firma sayısında yaşanan artışların üretim sanayini durma noktasına getirdiğini kaydeden Başkaraağaç, küresel sermayeye sahip çok uluslu firmaların yerli üretimde kan kaybına neden olduğunu söyledi. Devlet nezdinde verilen büyük projelerin eşit miktarda dağıtılması gerektiğine işaret eden Hakan Başkaraağaç, haksız rekabetin önüne geçilmesi gerektiğini de ifade etti.

  Doğal İzolasyon Malzemeleri Üreticileri Derneği’ni temsil eden Cihan Ongun ise sektörde gelinen noktayı özetlerken yabancı markaların Türkiye’deki baskınlığına dikkat çekti. Doğal yalıtım malzemelerinin ve kullanımının Türkiye’de yaygınlaşmasını engellemeye çalışan bir lobinin çok ciddi çalışmalar yaptığını anlatan Ongun, bunun sonucunda yalıtım ve enerjide dışa bağımlı bir ülke yaratılmasının istendiğinin altını çizdi.

  Yapı Denetim ve Deprem Mühendisliği Derneği Başkanı Nazmi Şahin de yaptığı konuşmada, Türkiye’de yapılan denetimlere değinerek, yasal düzenlemelerin hatalarını anlattı. Türkiye’de denetlenenin denetleyicisini seçtiği bir uygulamanın olduğunu ve bu uygulamanın da başarılı olamayacağını ileri süren Şahin, yasal düzenlemelerin doğru ayarlanması gerektiğini kaydetti.

  Yapılan toplantıda sonucunda; İnşaat Sektöründe faaliyet gösteren meslek örgütlerinin katılımıyla bir platform kurulmasına, yapılacak ilk toplantı gündeminde platformun adının, görev dağılımının ve çalışma prensiplerinin belirlenmesine karar verildi.

  why my husband cheated on me go why would my husband cheat
  my wife cheated on me now what link reasons wives cheat on their husbands
  i cheat on my boyfriend slokell.com i told my boyfriend i cheated on him
  free coupons click drug discount coupons
  prescription drugs discount card read online coupons for walgreens
  walgreens photo coupon in store printable intelliwins.com walgreens online coupons 2015
  online pharmacy coupons read drug discount coupon
  i want a abortion abortion pill what is an in clinic abortion
  walgreens online coupon codes prescription discounts cards discounts on prescriptions
  why married men cheat husband cheated wife My husband cheated on me
  walgreens photo coupons printable walgreens photo coupons codes walgreens photo promo code
  clomid link avodart
  levaquin 500mg celebrex 100mg zovirax 200mg
  acyclovir 800mg betamethasone tube propranolol
  2016 viagra coupon prescription discount coupons viagra discounts coupons
  viagra discount coupon drug discount coupons discount card for prescription drugs
  manufacturer coupons for prescription drugs softballspa.com viagra.com coupon
  free discount prescription cards coupons for prescriptions drug coupons
  new prescription coupon modelosguayaquil.com internet drug coupons
  coupons for viagra coupon viagra prescription drug coupons
  generic cialis discount site buy generic cialis
  risperdal effets secondaires warpedfish.co.uk risperdal notice
  buscopan dosierung charamin.jp buscopan preis
  euthyrox wirkstoff igliving.com euthyrox 125
  atarax precio ataraxia ataraxia
  anafranil ve alkol anafranil ve alkol anafranil 25
  kamagra shop davidspot.com kamagra
  vibramycin d vibramycin prospect vibramycin prospect
  drug coupon datum-digital.com coupons for drugs
  naltrexone side effects forum opioid antagonist implant naltrexone schedule
  low dose naltrexone withdrawal naltrexone alcoholism medication what is ldn