CAPTIONS
 • EURO-LIFT 2016 - moving on up!
 • World Leading Trade Fair Interlift With A New Exhibitors Record And Considerable Increase In Space
 • Metroplast Cares About Russian Market
 • Merih Asansör Seeks Domination In Russian Market
 • Flooded With Visitors At Russian Elevator Week
 • On The Back Of Russian Elevator Week
 • Turkish Elevator Industry Grows Each Passing Day
 • “World SME Forum Comes With An Ambitious Agenda”
 • Action Plan Signed Between Turkish And Russian Businessmen
 • Private Sector Should Become More Participating In International Organizations
 • Vital Elevator Export Manager YAKUP ÜNALMIŞ "We reached 15 percent export rate in a year"
 • Fupa Lift and Alberto Sassi are celebrated their 20th anniversary of association
 • Adalift Elevator General Manager SAADAT JAZAYERI Arian Elevator Vice General Manager AMİR BAHRAM DARAEİ Arian Elevator Factory Manager DAVOOS KHALAJİ "
 • CNR Holding Manager in Iran FARAH TAGHİPOUR "Iranian Companies has announced their participation in Liftex Eurasia Elevator Fair"
 • "ISEEI is giving direction to the Iranian lift sector" RAHIM EDRISI, The Vice President of Iran Elevator Union (ISEEI) IRAJ NIYAZI, The Chairman ISEEI Insurance, Welfare and Public Order Committee
 • We took our place in Iran Elevator Fair
 • Kleemann toured its customers in its factory in Greece
 • «RUSSIAN ELEVATOR WEEK» Best novelties. Main trends. Qualifi ed visitors
 • Turkish Republic Science Industry and Technology Minister Fikri IŞIK: "Turkey will produce with high technology"
 • Turkish and Russia Elevator Sector
 • INELEX 2014 Brought Professionals Together In İzmir
 • The International Lifts Exhibition EURO-LIFT is held at the end of October in Targi Kielce. EURO-LIFT is the only business exhibition in this part of Europe
 • Lift Balkans 2014 Uluslararası Asansör ve Yürüyen Merdiven Fuarı
 • Sanayi Bakanlığı, 2012 Yılı LIFTVISION Yıllık Kontrol İstatistiklerini Değerlendirdi.
 • Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Yerli Ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarımızı Harekete Geçirdik
 • İhracatın Ve Kriz Yönetiminin Yeni Enstrümanı 'KÜMELENME'
 • Bakan Nihat Ergün Küresel Anlamda Güçlü ve Tanınmış Bir Marka Olmanın İlk Şartı, Güçlü Bir Yerel Marka Olmaktan Geçer
 • Türkiye Dönüşüyor Cevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 20 yıl surmesi planlanan Kentsel Donuşum Surecinde 7 milyon konutu donuşturmeyi planlıyoruz
 • İnşaat Sektöründe Dev Buluşma
 • TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Zenginleşme yolunda sihirli sözcük İŞBİRLİĞİ
 • SİM-DER üye müteahhitlerini, Abant'ta düzenlediği kampta bir araya getirdi
 • BİM-FED, sektör sorunlarının çözümü için Siyasi Partileri ziyaret ediyor
 • BİM-FED'den ‘İnşaat Sektöründe Enerji Verimliliği’ Toplantısı
 • 'Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi' İller Bankası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi
 • 90 Bin Yapı Müteahhidi İMKON’da Birleşti
 • Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Yerli Ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarımızı Harekete Geçirdik

  Enerji alanında son yıllarda onemli adımlar atılmaya, ortaya konan veriler ve gercekleştirilen projeler ile enerji sektoru gun gectikce daha da onemli bir hale gelmeye başladı. Enerjinin Turkiye’de en buyuk gider kalemi olmasıve enerji alanında dışa bağımlılığımız ulke gundeminde enerjiye daha fazla ağırlık verilmesine neden oldu. Turkiye, dunyanın ispatlanmışdoğal gaz rezervlerinin yuzde 71,8, petrol rezervlerinin ise yuzde 72,7’lik oranına sahip bu coğrafyada yer almasına rağmen enerji arzında dışa bağımlıdır. TUİK verilerinden yapılan derlemeye gore, gecen yıl yaklaşık 237 milyar dolarlık ithalatın yapıldığıTurkiye’de, bunun yaklaşık 4’te biri, 60,1 milyar dolarıenerji icin odenmiştir. Boylece Turkiye’nin enerji faturası 2012 yılında 2011 yılında gercekleşen 54,1 milyar dolarlık rakama kıyasla yuzde 11,1 artmıştır. Buradan hareketle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Taner Yıldız ile bir araya gelerek enerji sektorunun dununu, bugununu ve yarınınıkonuştuk. Bakan Yıldız, Turkiye’nin enerji ihtiyacının 2023’e kadar 2 katına cıkarak 500 milyar kwh olacağınıbelirtirken, bu talebi karşılamak icin yerli ve yenilenebilir kaynaklarımızıharekete gecirdiklerini soyledi. 2023 yılına kadar hedefl erinin yerli ve yenilenebilir kaynakların tamamınıharekete gecirmek olduğunu kaydeden Yıldız, “2023 yılına kadar, hidrolik santrali kurulu gucu 36 bin MW’a, ruzgar kurulu gucunu 20 bin MW’a, guneşkurulu gucunu 3 bin MW’a, jeotermal kurulu gucunu 600 MW’a cıkarmayı hedefl iyoruz. Nukleer enerji santrallarıkurma surecimiz devam ediyor. 2023 yılına kadar 2 nukleer santrali işletmeye alacağız, ucuncusunun de inşaatına başlamış olacağız ve enerji ithal bağımlılığımızı azaltmış olacağız. Butun bunların yanında enerji verimliliği hareketi başlattık. Tasarruf bilincini yaşamın tum alanlarında yayma konusunda yaptığımız calışmalar devam ediyor.” şeklinde konuştu.

  Sayın Bakanım oncelikle bize zaman ayırdığınız icin teşekkur ederiz. Bakanım, oncelikle Turkiye enerji piyasasının dununu bugununu ve yarınını değerlendirebilir misiniz?

  Turkiye elektrik uretimi 2002’de 130 milyar kilovat iken, 2012’de 239 milyar kilovata ulaştı. 2002’de 300 olan elektrik santrali sayısıbizim iktidarımızda 743’e yukseldi. 2002’de Turkiye Elektrik Enerjisi Kurulu Gucu 31 bin 846 megavat iken 2012 yılında 59 bin megavata ulaştı. 2002’de 12 bin 241 megavat olan Hidroelektrik Santral Kurulu Gucu 20 bin megavata cıktı. İktidara geldiğimizde ozel sektorun elektrik uretimindeki payıyuzde 38 idi. Bizim donemimizde bu pay yuzde 62’ye yukseldi. 2002’de sadece 9 olan doğalgaz goturulen il sayısı2012’de 71’e cıktı. 2002’de petrol ve doğalgaz arama yatırımısadece 100 milyon dolarken, 2012’de 1.4 milyar dolar aramaya ayırdık. İktidarımız doneminde başlattığımız Linyit Arama Projesi ile 8,3 milyar ton olan linyit rezervimizi 11,6 milyar tona cıkardık. Goreve geldiğimizde yok denecek kadar az olan ruzgar enerjisi kurulu gucu şu an itibariyle 2341 MW. Yerli komurumuzun elektrik uretiminde kullanılmasına yonelik calışmalarımızıhızlandırdık. 17.000 MW yerli komure dayalıtermik santral potansiyelimizi yeni bir modelle harekete geciriyoruz. 10 yılda elektrik uretiminden dağıtımına, iletimine kadar tum enerji sektorune 100 milyar TL yatırım yaptık. Bu rakamın yuzde 62’sini ozel sektor gercekleştirdi.

  Ulkemizin enerji ihtiyacıve karşılama oranı nedir?

  Turkiye’nin enerji ihtiyacı2023’e kadar 2 katına cıkarak 500 milyar kwh olacak. Bu talebi karşılamak icin yerli ve yenilenebilir kaynaklarımızı harekete geciriyoruz. Hedefi miz 2023 yılına kadar yerli ve yenilenebilir kaynaklarımızın tamamını harekete gecirmek. 2023 yılına kadar, Hidrolik santralıkurulu gucu 36 bin MW’a, ruzgar kurulu gucunu 20 bin MW’a, guneş kurulu gucunu 3 bin MW’a, jeotermal kurulu gucunu 600 MW’a cıkarmayı hedefliyoruz. Nukleer enerji santralleri kurma surecimiz devam ediyor. 2023 yılına kadar 2 nukleer santrali işletmeye alacağız, ucuncusunun de inşaatına başlamışolacağız ve enerji ithal bağımlılığımızı azaltmış olacağız. Butun bunların yanında enerji verimliliği hareketi başlattık. Tasarruf bilincini yaşamın tum alanlarında yayma konusunda yaptığımız calışmalar devam ediyor.

  Yerli komurun değerlendirilmesi noktasında yapılan calışmalar neler?

  TKİ’nin elindeki komur sahalarınıtermik santral kurma şartıyla ihaleyle ozel sektore devretmeye başladık. Bu anlamda, Adana Tufanbeyli’de 600 MW, Soma’da 450 MW, Bursa Keles’te 270 MW, Kutahya Tuncbilek’de 300 MW, Bingol Karlıova’da 240 MW kurulu gucunde santraller kurulacak. Bolu Goynuk, Eskişehir Mihallıccık, Silopi Harbul Uckardeşler ve Sereder’de de santrallerimizin inşası devam ediyor. Turkiye linyit rezervinin yaklaşık yuzde 40’ınıbarındıran Afşin Elbistan’da, 12 milyar dolarlık bir yatırımla toplam 8000 MW gucunde santraller kurulacak. Konya Karapinar’da 1,8 milyar ton linyit rezervi keşfettik. Havzaya 5 bin MW termik santral kurulabilecek ve Ataturk Barajı’nın iki kati elektrik uretilebilecek. En son gectiğimiz gunlerde MTA’nın 5 yıllık calışmaları sonucunda Afyon Dinar’da 950 milyon tonluk linyit rezervi tespit ettik. Buraya da 5 milyar dolarlık yatırımla 3.500 MW gucunde termik santral kurmayıhedefl iyoruz. Santral ayrıca inşasıve maden sahasında 6-7 bin kişilik bir istihdamıbolgeye sağlamış olacak. Yerli komure dayalı yapılacak butun termik santrallerle, yıllık en az 12 milyar dolarlık doğalgaz ithalinin onune gecme hedefimiz var. İnşallah bu hedefi gercekleştireceğiz.

  Enerji verimliliği dendiğinde aklımıza ilk olarak yalıtım geliyor. Son yıllarda enerji verimliliği adına ozellikle kamuoyunda bir bilinclendirme faaliyeti başladıİnşaatlarda ve binalarımızda ısıyalıtımına onem verdiğinizi biliyoruz. Bu konuda ki faaliyetlerinizi ve goruşlerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

  Enerjiyi sokak aydınlatmaları, yalıtımlar, ev hanımlarımızın beyaz eşya ile alakalı konuları, tarımsal sulamalar, sanayi uygulamaları bir cok alanda hayatımızın bir cok noktasında daha verimli kullanma imkanımız var. Bizim yetiştiğimiz kultur, bizim bilgilenme yontemlerimiz, geleneklerimiz, goreneklerimiz de zaten bunu soyluyor o acıdan ben bu konuda cok ciddi mesafe kat edeceğimiz kanaatindeyim. Bildiğiniz gibi 1 Ocak 2011’den sonra yalıtımı olmayan herhangi bir binanın ruhsat alma imkanıyok. Turkiye’de yalıtıma muhtac yaklaşık 17 milyon adet hane bulunuyor. Yeni binalarımızda herhangi bir problem yok. Asıl yapmamız gereken mevcut binalarımızın eski hallerinden kurtarmak. 150 kadar kamu binasının yalıtımıyla yaklaşık 45 milyon liralık enerji tasarrufu meydana gelecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı binamızda yaptığımız calışmada yaklaşık yuzde 46’lık bir verim elde edildi. Bunu elde etmek icin camların cift cam olması, duvarlarda da yalıtım yapılmış olması şartı var. Yuvarlak bir hesapla yarıyarıya tasarruf ettiğiniz bir işlem aslında yatırımcıicinde, kamu icinde, ozel sektor kullanıcılarıicin de karlı olacak. Biz enerji sektorune ilişkin cari acığıazaltmaya yonelirken aynızamanda yatırımların da yerli kaynaklar haline gelmesine calışıyoruz. Turkiye 2023 yılı hedeflerine diğer calışmalarıyla birlikte butun armaturlerini değiştirmiş ve bunların finansman ve amortismanlarını tamamlamış olarak girmiş olacak.  

  would my boyfriend cheat should i tell my boyfriend i cheated on him i cheated on my boyfriend now what
  my girlfriend cheated on me what do i do maryaltmansblog.com.nobullsoftware.com has my girlfriend cheated on me
  why i cheat on my husband wanting to cheat my husband cheated on me blog
  dating sites for married people read why wifes cheat
  adult intimate stories open preteens having sex stories
  walgreens photo coupons printable walgreens photo coupons codes walgreens photo promo code
  propranolol krishnan.co.in prednisolone pill
  acyclovir 800mg open propranolol
  2015 cialis coupon free coupon for cialis lilly coupons for cialis
  furosemide cipro 500mg gabapentin pill
  diprolene 0.12% informarea.it clomiphene pill
  prescription drugs coupons free prescription discount card discount prescription coupons
  free viagra coupon 2016 markthrice.com transfer prescription coupon
  prescription drugs discount cards site 2016 viagra coupon
  prescription drugs discount cards gallaghermalpractice.com 2016 viagra coupon
  manufacturer coupons for prescription drugs free viagra samples coupon viagra.com coupon
  abortion pill abortion pill abortion pill
  can i take amlodipine at night can i take amlodipine at night can i take amlodipine at night
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  generic cialis discount site buy generic cialis
  prescriptions coupons cialis discount coupon free prescription cards discount
  free printable cialis coupons canada drug pharmacy coupon discount coupons for prescriptions
  online cialis coupons blog.nvcoin.com coupons prescriptions
  cialis free coupon site cialis coupon codes
  risperdal effets secondaires click risperdal notice
  periactin kissa periactin 4 mg periactine
  ramipril hexal alkohol ilkpirlantam.com ramipril bivirkninger
  cialis femchoice.org cialis coupon
  viagra site viagra generique