CAPTIONS
 • EURO-LIFT 2016 - moving on up!
 • World Leading Trade Fair Interlift With A New Exhibitors Record And Considerable Increase In Space
 • Metroplast Cares About Russian Market
 • Merih Asansör Seeks Domination In Russian Market
 • Flooded With Visitors At Russian Elevator Week
 • On The Back Of Russian Elevator Week
 • Turkish Elevator Industry Grows Each Passing Day
 • “World SME Forum Comes With An Ambitious Agenda”
 • Action Plan Signed Between Turkish And Russian Businessmen
 • Private Sector Should Become More Participating In International Organizations
 • Vital Elevator Export Manager YAKUP ÜNALMIŞ "We reached 15 percent export rate in a year"
 • Fupa Lift and Alberto Sassi are celebrated their 20th anniversary of association
 • Adalift Elevator General Manager SAADAT JAZAYERI Arian Elevator Vice General Manager AMİR BAHRAM DARAEİ Arian Elevator Factory Manager DAVOOS KHALAJİ "
 • CNR Holding Manager in Iran FARAH TAGHİPOUR "Iranian Companies has announced their participation in Liftex Eurasia Elevator Fair"
 • "ISEEI is giving direction to the Iranian lift sector" RAHIM EDRISI, The Vice President of Iran Elevator Union (ISEEI) IRAJ NIYAZI, The Chairman ISEEI Insurance, Welfare and Public Order Committee
 • We took our place in Iran Elevator Fair
 • Kleemann toured its customers in its factory in Greece
 • «RUSSIAN ELEVATOR WEEK» Best novelties. Main trends. Qualifi ed visitors
 • Turkish Republic Science Industry and Technology Minister Fikri IŞIK: "Turkey will produce with high technology"
 • Turkish and Russia Elevator Sector
 • INELEX 2014 Brought Professionals Together In İzmir
 • The International Lifts Exhibition EURO-LIFT is held at the end of October in Targi Kielce. EURO-LIFT is the only business exhibition in this part of Europe
 • Lift Balkans 2014 Uluslararası Asansör ve Yürüyen Merdiven Fuarı
 • Sanayi Bakanlığı, 2012 Yılı LIFTVISION Yıllık Kontrol İstatistiklerini Değerlendirdi.
 • Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Yerli Ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarımızı Harekete Geçirdik
 • İhracatın Ve Kriz Yönetiminin Yeni Enstrümanı 'KÜMELENME'
 • Bakan Nihat Ergün Küresel Anlamda Güçlü ve Tanınmış Bir Marka Olmanın İlk Şartı, Güçlü Bir Yerel Marka Olmaktan Geçer
 • Türkiye Dönüşüyor Cevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 20 yıl surmesi planlanan Kentsel Donuşum Surecinde 7 milyon konutu donuşturmeyi planlıyoruz
 • İnşaat Sektöründe Dev Buluşma
 • TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Zenginleşme yolunda sihirli sözcük İŞBİRLİĞİ
 • SİM-DER üye müteahhitlerini, Abant'ta düzenlediği kampta bir araya getirdi
 • BİM-FED, sektör sorunlarının çözümü için Siyasi Partileri ziyaret ediyor
 • BİM-FED'den ‘İnşaat Sektöründe Enerji Verimliliği’ Toplantısı
 • 'Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi' İller Bankası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi
 • 90 Bin Yapı Müteahhidi İMKON’da Birleşti
 • 'Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi' İller Bankası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi

  İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen "Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi" 13 Şubat Çarşamba günü İller Bankası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, BİM-FED Genel Başkanı Mustafa Şahin, Yapı Denetim ve Deprem Mühendisliği Derneği Başkanı Nazmi Şahin, İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Çalkan ile dernek ve firma temsilcileri katıldı.

  Tellioğlu: At arabaları odası bile var ama müteahhitlerin odası yok

  Programda açılış konuşmasını yapan İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, 1950’li yıllarda oluşturulan kötü yapıların bugün milli seferberlik çalışmalarıyla çözüleceğini belirterek, 1950 ve 2000 yılı arasında yapılan çürük yapı stoklarının oluşturulmasındaki nedenlerin araştırılarak çalışmalar yapılacağını bildirdi. Türkiye’de her sektörün yapılandığını ve oda sahibi olduğunu söyleyen Tellioğlu, "At arabaları odası bile var ama müteahhitlerin odası yok. Neden buna izin verilmiyor bilmiyorum" şeklinde konuştu. Müteahhitlerin çok ciddi cezalarla karşı karşıya kaldıklarını belirten Tellioğlu, "Müteahhitler yedikleri cezanın hepsini hak etmiyor ama yarısını hak ediyor" diyerek öz eleştiride bulundu.

  Gökçek: 2005-2012 yılları arasında anlaşma yapılan hak sahibi sayısı 16 bin 774

  Kentsel Dönüşüm Zirvesi’ne katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, konuşmasında Ankara’nın kentsel dönüşüm faaliyetlerine değindi. Kentsel dönüşümde Ankara’nın yerinin ayrı olduğunu dile getiren Gökçek, "2005-2012 yılları arasında anlaşma yapılan hak sahibi sayısı 16 bin 774, anlaşma yapılan gecekondu sayısı ise 10 bin 578’dir" dedi. Kuzey Ankara Projesini TOKİ ile birlikte gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Gökçek, 8 bin konutun teslimine başlandığını bildirdi. Ankara’nın en önemli kentsel dönüşüm çalışmasının Yeni Mamak bölümü olduğunu ifade eden Gökçek, "Yaklaşık 6 bin 909 hak sahibi ile anlaşma yapıldı. 4 bin 500 civarında konutun çalışması devam ediyor. Amaç önümüzdeki Mart ayına kadar 4 bin konutu teslim etmek" diye konuştu.

  Bayraktar: Bırakın da gecekonduya mahkum olan vatandaş ev sahibi olsun

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, konuşmasında kentsel dönüşüm çalışmalarının önemine değindi. Barınmanın bir insanlık hakkı olduğuna vurgu yapan Bayraktar, Türkiye’de barınma meselesinin ciddi problem oluşturmaya 1956’lı yıllarda başladığını söyleyerek, "Türkiye’de şehirleşme nüfusu 10 binden fazla olan yerleşim yerlerine itibar ettiğimizde yüzde 77’lere geldi bu oran. Şehirleşmeyle ilgili pek çok yasa çıktı ancak hiçbirisi derde deva olmadı. Köyden kasabaya büyük bir göç oldu ve devletin gücü buna yetmedi. Son 10 yılda Türkiye’de kentsel dönüşüm noktasında ciddi gayretler sarf edildi. Belediyeler sorumluluk aldı ve adımlar atıldı" ifadesini kullandı.

  Dönüşümde kaliteyi ve başarıyı arayacaklarını söyleyen Bakan Bayraktar, bu konu ile ilgili herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirterek şöyle devam etti: "Bazı dernekler toplanıyor geliyor, Bakanlığın ya da belediyelerin önünde ‘Evimizi yıkanın villasını yıkarız, rantsal dönüşüme karşıyız’ şeklinde slogan atıyorlar. Bunu yapanlara bir şey demiyorum, bunu yapanlar sahanın dışında ama buna çanak tutanlara yazıklar olsun. Bırakın da gecekonduya mahkum olan vatandaş ev sahibi olsun. Bu insanımız gecekonduda mı otursun, bir deprem olduğu zaman o ev başına mı yıkılsın?"

  Konuşmasında, "Kaçarak sıkıntılar çözülmez" diyen Bayraktar, yaşanan sorunların çözüme kavuşturularak ortadan kaldırılacağına dikkat çekti. Bayraktar; "Biz Ankara kent girişi Protokol Yolu’nu halletmeseydik, ne olacaktı? Ankara’ya girerken devlet büyüklerimiz misafirlerini havaalanından alıp Ankara’ya getirirken gecekondular görünmesin diye misafirlerin üzerine siper oluyorlardı" dedi.

  Türkiye’nin enerjiye bağımlı bir ülke olduğunu hatırlatan Bayraktar, bu nedenle enerji tasarrufu binalar yapılması gerektiğini de vurgulayarak, "İnsanların daha konforlu yaşayacağı ortamları yakalayacağız. Kentsel dönüşüm ile ara eleman yetiştireceğiz. Teknik müşavirler, müteahhitler yetiştireceğiz. Kentsel dönüşüm ile ekonomik canlanma gelecek" şeklinde konuştu.

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, Türkiye’nin deprem fayı üzerinde olduğunu belirterek, fay hattı üzerinde olan 6,5 milyon konutun yenilenmesi gerektiğini söyledi. Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası kapsamında yaklaşık 150 ila 200 bin konuta ulaştıklarını ifade eden Bayraktar, "2023 yılında şehirlerin fotoğrafı değişmiş, teknik alt yapısı tamamlanmış bir ülke olacağız" değerlendirmesinde bulundu.

  -Kentsel dönüşüm bir milli meseledir

  Kentsel dönüşümde yol haritasını anlatan Bayraktar, çalışmanın vatandaş talebiyle yapılacağının altını çizerek, "Nerede gönüllüğü yakalarsak orada yapalım. Nerede belediyeler bu işi başarmışsa orada yapalım. Kentsel dönüşüm istemeyenlerin evini zaten yapmıyoruz. İnsanları evlerinden etmiyoruz. O insanlara kira yardımı yapıyoruz, ama istemezlerse yine yapmıyoruz. Yüzde 95 gönül rızasını yakalamazsak adım atmıyoruz" dedi. Kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında Türkiye’nin gelişimine büyük katkı sağlanacağını bildiren Bayraktar, "Bu bir vatandaşlık görevidir, bu bir milli meseledir" açıklamasında bulundu.

  Konuşmaların ardından oturumlara geçildi. İlk oturum;

  "Kentsel Dönüşüm Sürecinde İlgili Taraflara Düşen Görevler ve Türkiye ve Dünyadaki Örnek Uygulamalar" konu başlığında, Prof. Dr. Haluk Çeçen Başkanlığında gerçekleştirildi. Oturuma; Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Aluç, Deniz Bank Perakende Bankacılık Gurubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, BİTÜDER Genel Sekreteri Meltem Yılmaz, Ege Gayrimenkul Yatırım ve İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kandaloğlu ve BİM-FED Genel Başkanı Mustafa Şahin konuşmacı olarak katıldılar.

  BİM-FED Genel Başkanı Mustafa Şahin,

  "Kentsel Dönüşümde Müteahhitlerin Rolü" konu başlıklı sunumunda; barınma ihtiyacının insanlık tarihinin başlamasından günümüze değin en önemli unsurlardan bir tanesi olduğuna değinerek, insanların kendilerini, mutlu, huzurlu ve güvende hissettikleri tek mekanın evleri olduğunu söyledi. Şahin konuşmasında şu hususlara değindi; "Ecdadımızın yaptığı eserlere baktığımız zaman, başta Mimar Sinan olmak üzere, tüm dünyanın önünde saygıyla eğildiğini görürüz. Ancak günümüzde inşa edilen yapılar maalesef böyle değil. Maddenin ön plana çıktığını, kültürümüzü ve geleneklerimizi hiçe sayıldığını yapılar inşa ediliyor. Bu yapıların büyük bir bölümü de modern gecekondu niteliğindedir. Cumhuriyet tarihimizden günümüze yapılan yapıların neredeyse yüzde 75’i yıkılma noktasında. Bu çok üzücü bir tablo. Ülkemiz yapılanmasının bir diğer önemli sorunu da yanlış yapılanma. Ülkemizde 7 veya 8 şiddetinde bir deprem meydana gelse, dilerim yüce Rabbim bu felaketi bizlere göstermez, altından maddi manevi kalkamayacağımız günler yaşarız. Bunun için birbirimizi kandırmaya gerek yok. İstatistiklere baktığımızda böyle büyük bir deprem sonucu altından kalkamayacağımız maddi hasarlar ülkemizi tehdit ediyor. Bu sonuçları görmeden önce de önlemini alma adına önümüzde çok önemli bir proje var. Bugüne değin alınması gereken bu kentsel dönüşüm kararlarının neden alınmadığını da bir türlü anlayamıyorum. Bu kararı almak kolay iş değil. Böyle bir kararın alınması siyasi kişilerin siyaset hayatlarına son verebilir. Bunun için almadıklarını düşünüyorum. Bugün başta Başbakanımız olmak üzere değerli Bakanımız Erdoğan Bayraktar’ı aldıkları bu karardan dolayı kutluyorum. Bu kararı almak cesaret ve güven işidir. Biz, BİM-FED, bağlı derneklerimiz ve Konfederasyonumuz olarak bu süreci sonuna kadar destekliyoruz. Çıkan yasanın eksikleri olabilir, fakat az önce bahsettiğim felaketleri yaşamamak için bu yasayı biran önce yürürlüğe sokup tamamlamalıyız. Burada önemli olan bürokratlarımızın bizler tarafından dile getirilen bazı hususları dikkate alarak, üzerine düşmeleridir. Bizler küçük ve orta ölçekli müteahhitlik sektörü üyeleri, sizlerin bildiği tabirle yapsat müteahhitleriyiz. Kamu müteahhitlerinin avantajlarına sahip değiliz. Bir iş bitirme belgemiz dahi yok. Bunun başlıca sebebi de bir odamızın olmaması. Mesleğimizin bir tanımının olmayışı. Milyarlarca dolar sermayeye sahip bir meslek dalı odasına kavuşamıyor. Bizleri siyasi arenada temsil edebilecek bir yapılanmaya ne yazık ki sahip değiliz. Az önce Sayın Melih Gökçek bir araya gelin size iş vereyim dedi. Doğrudur bu demecini bizim toplantılarımızda da dile getirmişti. Biz bir araya gelsek dahi iş bitirme belgemizin olmayışından dolayı, iş alamıyoruz. Kentsel dönüşüm projelerinde yapsat müteahhitlerine yönelik bir takım düzenlemelerin yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor ki, meslektaşlarımız da bu süreçte pay alabilsin. Bu sürecin dışında kalırsak da kendisini beğenmiş birkaç müteahhidin dışında kimse kalmaz. Bu işin yükünü çeken ve tozunu yutan bizler, kentsel dönüşüm projelerinin içerisinde olmalıyız.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek’in konuşmasında belirttiği, emsal artışlarından belediyeye pay verilmesi konusuna gelince. Bu salondaki meslektaşlarımın hiçbirinin projesinde emsal artışı olduğunu zannetmiyorum. Emsal artışlarının, kimlerin projelerinde yapıldığını hepimiz biliyoruz. Bu menfaat, meslektaşlarının canı yandığında sesini çıkarmayan, kendi inşaatlarının 70 kata çıkarılması için yapılan çalışmalar sonrası gazetelerden belediye başkanına teşekkürlerini sunanlarındır. Bizim gibi emeğiyle, kendi öz sermayesiyle, inşaatlarının tozunu yutarak ekmeğini taştan çıkaranların değildir. Yaptığımız inşaatlardan gerekli vergiyi ve harçları zaten veriyoruz. Emsal artışı adı altında ekstra para almak çok yanlış bir uygulama olur.

  Son olarak da buradan bankalara bir sitemde bulunmak istiyorum. İnşaat müteahhitleri bankalarda kredi verilebilirliği riskli sektörler arasında yer alıyor. Meslektaşlarımızın büyük bir bölümü borcuna sadık, namuslu tüccarlardır. Bu nedenle yapsat müteahhitlerimizin riskli müşteri gurubundan çıkarılmasını talep ediyorum."

  Şahin’in ardından diğer konuşmacılar da konu başlıkları altında sunumlarını gerçekleştirdiler. İlk oturum yapılan sunumların ardından sona erdi.

   "Farklı Açılardan Kentsel Dönüşüm" konu başlıklı ikinci oturuma Yapı Denetim ve Deprem Mühendisliği Derneği Başkanı Nazmi Şahin başkanlık ederken, Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç, AVEA Ankara Kamu ve Bölge Satış Direktörü Mehmet Işık, TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdür Yardımcısı Fatih Tosun, AKG Gaz Beton Uygulamalar Sorumlusu Zafer Eryurtlu da konuşmacı olarak katıldılar. Oturumun açılış konuşmasını yapan oturum başkanı Nazmi Şahin, Türkiye’de yaşanan 99 ve Van depremlerini çok yakından yaşadığını belirterek, önce insanlık sonra da inşaat mühendisliği adına, gördüğü tablodan dolayı çok üzüldüğünü kaydetti. Nazmi Şahin yaptığı konuşmasında şu konulara değindi; "Ben kentsel dönüşüme cansal dönüşüm diyorum. Çünkü yaşadığım depremlerde insanların o koca kolonların altında ne umutlar ile neler aradıklarını gördüm. Deprem bölgelerine baktığımızda, iki bina yan yana biri tamamen yerle bir olmuş diğeri dimdik ayakta olduğunu gördük. Bence kentsel dönüşümün cansal dönüşüme dönüştüğü nokta burası. Eğer kentsel dönüşüm daha önce gelmiş olsa idi, o çürük binalar değişime uğrasa idi, o canlar gider miydi diye düşünmeden edemiyorum.

  Ülkemizde kağıt üzerinde çok başarılıyız. Ama uygulama kanadımız çok eksik. Kentsel dönüşüme başlayalım fakat bunu kim yapacak? Denetimleri kim sağlayacak bu çok önemli. Başarı uygulamadan geçiyor. Yapılan işi, kaliteli mühendislere uygulatmaz iseniz başarılı olma ihtimali çok zayıf olacaktır. Kentsel dönüşüm yapılırken, denetim unsurunu göz ardı edemeyiz. Can güvenliğini ön plana taşımalıyız. Almanya’da bakıyoruz denetimlere, sisteminiz oturdu mu? diye soruyoruz, can sağlığının sistemi mi olur, diye cevap alıyoruz. Anlayış burada başlıyor. Uygulama ayağı bu nedenle çok önemli. Denetim ayağının mühendislere verilmesini istiyoruz. Çocuğumuz hastalandığında en iyi doktoru arıyoruz, hukuksal işlerimizde en iyi avukatı arıyoruz, ama binalarımızda bu konuda gerekli hassasiyeti göstermiyoruz. İyi mühendisleri ne yazık ki aramıyoruz. Siz hiç böyle bir sektör gördünüz mü? Ne kadar kentsel dönüşüm yaparsak yapalım, uygulama ayağı sağlam olmadığı sürece bir işe yaramaz."

  Yapılan sunumların ardından toplantı sona erdi.

  ways to contract hiv click early signs of aids
  would my boyfriend cheat should i tell my boyfriend i cheated on him i cheated on my boyfriend now what
  my boyfriend cheated site i cheated on my boyfriend what do i do
  cheated on my girlfriend read i cheated on my girlfriend but i love her
  cheated on my girlfriend girlfriend cheated on me with her ex i cheated on my girlfriend but i love her
  dating sites for married people marcandela.com why wifes cheat
  free sodomy sex stories adult baby stories put in plastic panties stories adult
  i want a abortion symptoms after abortion what is an in clinic abortion
  medication discount coupons robertwesterlund.net photo code walgreens
  clomid link avodart
  acyclovir 800mg thyroxine 50mcg propranolol
  new prescription coupon modelosguayaquil.com internet drug coupons
  can i take amlodipine at night can i take amlodipine at night can i take amlodipine at night
  lisinopril and rash and itching lisinopril and rash and itching lisinopril and rash and itching
  lisinopril and headaches dizziness lisinopril and headaches dizziness lisinopril and headaches dizziness
  prescriptions coupons cialis discount coupon free prescription cards discount
  free printable cialis coupons drug prescription card discount coupons for prescriptions
  online cialis coupons 2015 cialis coupon coupons prescriptions
  drug coupons codesamples.in prescription coupon
  cialis coupons online cialis coupons and discounts free printable cialis coupons
  free prescription drug discount card free cialis samples coupon prescription drugs coupon
  naproxene open naproxen kruidvat
  naprosyn naprosyn 250 mg naprosyn 250 mg
  cialis walgreen coupon read cialis coupon
  atarax precio read ataraxia
  prescription discounts cards click free prescription cards discount
  amitriptyline side effect devlog.stoepel.net amitriptyline for dogs